Events & Activities

YOGA RETREAT & INTERCULTURAL ENCOUNTER     

Berat Yoga Retreat aims to build an intercultural bridge between international and local participants. Therefore, the retreat is held in English, and German. We believe that through Yoga we deeply connect to our truest selves and to others. And eventually, we realize that we are on this journey together.

Berat is a UNESCO World Heritage protected city in Albania. Loads of history wants to be discovered, and many exciting outdoor adventures await you. Be brave and save your spot as there is limited space!

Read More

Shën Valentini në Kështjellën e Dashurisë,Castle Park Berat

Shën Valentini në “Castle Park Berat ” është organizuar me shumë dashuri nga staffi ynë.

Festoni Shën Valentinin në kështjellën e dashurisë, aty ku gjigandi mali i Tomorit i veshur me të bardhë ju fal bekime dhe energji. “Castle Park” është vendi i përkryer për të shkëmbyer premtime dashurie dhe për të kaluar një natë plot ëmbëlsi dhe pasion.

Dhurojini të dashurës/dashurit tuaj një darkë plot shije dhe ngjyra,rrethuar nga ngrohtësia e oxhakut dhe flakëve të qirinjëve.

Read More

Fundjavë Rigjeneruese Në Berat-Ecje ,Party ,Ushqim Fantastik

Shijoni fundjavën në Berat mes tingujve të muzikës së viteve 80-90,shijimit të ushqimit fantastik dhe udhëtimit në kohë e hapësirë mbi qytetin e UNESCO-s. Kjo fundjavë do të ketë të ndërthurura bukur akomodimin, darkën me një menu të pasur dhe të shijshme,Party ’80-’90 dhe staf të përkushtuar.Ecje në natyrë, vizita në shtëpi karakteristike dhe pjesët

Read More

Snow Shoeing në malin e Tomorit,Berat-Hotel Castle Park

Hotel Castle Park,Berat dhe Albania Rafting Group organizojnë një udhëtim fantastik në Tomor me fuoristrada,raketat e snow shoeing dhe dreken piknik.

Read More

80’s Dance Party in Castle Park,Berat! Let’s Rock like it’s 1989!

Kthim në kohë me hitet muzikore të viteve ’80 Nuk ka si vitet 80. Ishte epoka e FLOKËVE TË FRYRA, HITET MË TË MËDHA dhe BIG FUN. Le t'ju kthejmë në “Party Like Its 1989” me një natë të mbushur plot me hitet më të mëdha nga artistët më të mëdhenj ndonjëherë, ndërsa Castle Park hap festën mes muzikës së Prince, Madonna, Cyndi Lauper, INXS, Bon Jovi, Michael Jackson, Whitney Houston , si dhe shumë gjigantë të tjerë, ju do të kërceni dhe këndoni së bashku me të gjitha meloditë tuaja të viteve '80! Kodi i veshjes: Mos kini frikë të jeni të guximshëm me pamjen tuaj të viteve '80-‘90 PO... Hiqni pluhurin nga xhaketat e lëkurës, badit elastik dhe xhinset e ngushta, dhe bashkohuni me ne për natën më nostalgjike të viteve ’80-‘90
Read More

Albanian dishes – Casserole with beans and dried meat

The bean is the source of proteins, as well as being a very tasty food that belongs to the traditional Albanian cuisine. At Hotel Castle Park Berat we serve it as a second dish in a clay pan and cook with dry onions, leeks, carrots, tomatoes, pure meat(Pastërma), olive oil and enrich it with different spices such as wild oregano, pepper, parsley and dill. This cooking can also be used to make different pastas such as penne or spaghetti for those who like it.
Read More

The President of Germany Frank Walter Steinmeier in Albania,Castle Park hotel,Berat

"I couldn't imagine a better end to my trip to the Western Balkans than to visit the wonderful city of Berat. "Thank you for the wonderful food and your fantastic hospitality," wrote the German president in the impression book at Castle Park. And as it seems that the German head of state liked traditional Berat food, there was no shortage of local cuisine in Castle Park, even with the assessment that Berat cooking and hospitality are precious treasures. President Steinmeier tasted typical Berat dishes such as kulac, chicken with cucumber and walnut, local dairy, Berat olives, wild Budullak, meat and rice leek pie, roasted kid meat, kaposh with walnuts, Berat tabosh and other traditional dishes.
Read More

Presidenti i Gjermanisë Frank-Walter Steinmeier drekon në Castle Park,Berat

Nder dhe privilegj për stafin e Hotel Castle Park,Berat i cili mirëpriti për drekë Presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier ku i tregoi se mikpritja dhe kulinaria Beratase janë  thesare të çmuara. Presidenti Steinmeier  shijoi pjatat tipike Beratase si Bukën e shtëpisë me kos (kulaçin),Pule me hurdhër dhe arrë,Bulmetin e zonës,ullinjtë e Beratit,Burdullak të egër,Byrekun me

Read More

Gratë speciale të Beratit

Qyteti i  Berati ka shumë gra të guximshme,puntore dhe mbi të gjitha të drejtperdrejta dhe krenare për punën dhe familjen e tyre.

Më pëlqen shumë ti takoj sepse më motivojnë dhe më bëjnë të kuptoj se sa e rëndësishme eshte te jemi krenare per cfare kemi arritur deri tani. Po ju prezantoj me disa prej tyre:

Read More

Festojmë Vitin e Ri në Berat,Hotel Castle Park

Po mendoni se ku do festoni Vitin e Ri?Mos harxhoni kohën tuaj sepse Hotel Castle Park është dhurata për të dashurit tuaj këtë fundvit.Imagjinoni familjen tuaj në një kështjellë në mes të pyllit ku përballë ka malin madhështor të Tomorit që në këtë periudhë është plot borë Brenda ju pret një ambient festiv me oxhakun

Read More
× How can I help you?