Live Folkloric Albanian Music

YOGA RETREAT & INTERCULTURAL ENCOUNTER     

Berat Yoga Retreat aims to build an intercultural bridge between international and local participants. Therefore, the retreat is held in English, and German. We believe that through Yoga we deeply connect to our truest selves and to others. And eventually, we realize that we are on this journey together.

Berat is a UNESCO World Heritage protected city in Albania. Loads of history wants to be discovered, and many exciting outdoor adventures await you. Be brave and save your spot as there is limited space!

Read More

Shën Valentini në Kështjellën e Dashurisë,Castle Park Berat

Shën Valentini në “Castle Park Berat ” është organizuar me shumë dashuri nga staffi ynë.

Festoni Shën Valentinin në kështjellën e dashurisë, aty ku gjigandi mali i Tomorit i veshur me të bardhë ju fal bekime dhe energji. “Castle Park” është vendi i përkryer për të shkëmbyer premtime dashurie dhe për të kaluar një natë plot ëmbëlsi dhe pasion.

Dhurojini të dashurës/dashurit tuaj një darkë plot shije dhe ngjyra,rrethuar nga ngrohtësia e oxhakut dhe flakëve të qirinjëve.

Read More

Fundjavë Rigjeneruese Në Berat-Ecje ,Party ,Ushqim Fantastik

Shijoni fundjavën në Berat mes tingujve të muzikës së viteve 80-90,shijimit të ushqimit fantastik dhe udhëtimit në kohë e hapësirë mbi qytetin e UNESCO-s. Kjo fundjavë do të ketë të ndërthurura bukur akomodimin, darkën me një menu të pasur dhe të shijshme,Party ’80-’90 dhe staf të përkushtuar.Ecje në natyrë, vizita në shtëpi karakteristike dhe pjesët

Read More

80’s Dance Party in Castle Park,Berat! Let’s Rock like it’s 1989!

Kthim në kohë me hitet muzikore të viteve ’80 Nuk ka si vitet 80. Ishte epoka e FLOKËVE TË FRYRA, HITET MË TË MËDHA dhe BIG FUN. Le t'ju kthejmë në “Party Like Its 1989” me një natë të mbushur plot me hitet më të mëdha nga artistët më të mëdhenj ndonjëherë, ndërsa Castle Park hap festën mes muzikës së Prince, Madonna, Cyndi Lauper, INXS, Bon Jovi, Michael Jackson, Whitney Houston , si dhe shumë gjigantë të tjerë, ju do të kërceni dhe këndoni së bashku me të gjitha meloditë tuaja të viteve '80! Kodi i veshjes: Mos kini frikë të jeni të guximshëm me pamjen tuaj të viteve '80-‘90 PO... Hiqni pluhurin nga xhaketat e lëkurës, badit elastik dhe xhinset e ngushta, dhe bashkohuni me ne për natën më nostalgjike të viteve ’80-‘90
Read More

Festojmë Vitin e Ri në Berat,Hotel Castle Park

Po mendoni se ku do festoni Vitin e Ri?Mos harxhoni kohën tuaj sepse Hotel Castle Park është dhurata për të dashurit tuaj këtë fundvit.Imagjinoni familjen tuaj në një kështjellë në mes të pyllit ku përballë ka malin madhështor të Tomorit që në këtë periudhë është plot borë Brenda ju pret një ambient festiv me oxhakun

Read More

28-29 Nentori,Festojmë në Berat,Castle Park

Festoni ditën e Pavarësisë dhe Çlirimit në Hotel Castle Park Berat, mes tingujve të instrumentave dhe këngëve beratase,shijimit të ushqimit fantastik,udhëtimit në kohë e hapësirë mbi qytetin e UNESCO-s. Kjo fundjavë do të ketë mbrëmjen festive me muzikë live ku instrumentistët e Beratit do të performojnë këngë qytetare beratase ,me një menu të pasur dhe

Read More

Krishtlindje në shtëpinë e Slow Food Berat ,Castle Park

Programi Data 24 Dhjetor Ora 14.00 Takimi në hotel Castle Park dhe akomodimi. Pija e mirë se ardhjes :Rehani thane, çaj mali me pekmez dhe biskotat e Krishtlindjeve Ora 19.00 Darka festive e Krishtlindjeve me muzike live. Data 25 dhjetor Ora 9.00 Mëngjesi I Krishtlindjeve me petulla,gliko shtëpie,vezë fshati,gjalp të freskët,ëmbelsira të shtëpisë. Ora 11.00 Vizitë në qëndrën e qytetit duke u bërë pjesë e aktiviteteve festive të bashkisë. Ky program kushton 6950 lekë/person dhe përfshin • Akomodimin në hotel Castle Park • Mëngjesin me mjalt, çaj mali, vezë të freskëta fshati; ëmbëlsira të bëra në shtëpi, gjalpë dhe djath i freskët, rehani etj; • Darka me menu e pasur me receta tradicionale Fëmijët nën 5 vjeç falas Fëmijët deri në 12 vjeç kanë 50% zbritje dhuratë. Menuja e Krishtlindjeve • Antipasta -Bukë shtëpie ,kulaçi i gjyshes -Gjalp i freskët dhie tunci. -Djath dhie i zhytur në kos me erëza -Salcë mali me speca fushe të shtruara -Sallatë me spinaq,radhiqe,shegë,repka,kungulleshka,portokaj dhe selino -Sallatë dimërore me brokoli ,karrotë dhe limon • Pjata e parë -Byrek shtëpie me presh e oriz -Kungulleshka të mbushura -Tavë me pllaqi dhe spec diegës. Pjata e dytë -Kaposh deti me përshesh tradicional me arra -Biftek Berati • Ëmbëlsira -Katmar me arra dhe gjalp të freskët -Ujë me fruta Ne se dëshironi Castle Park së bashku me Albania Rafting Group mund të organizojë vizitë në malin e shenjtë të Tomorit me fuoristrada ,mushka e dreke me mish në hell. Çmimi i programit të Tomorit është 50 eur/Pers dhe 50% zbritje për fëmijët Contact:0672006623 Email:castlepark_2003@yahoo.it
Read More
× How can I help you?