Festoni Vitin e Ri në Berat

Viti i ri po afron dhe të gjithë janë duke menduar se ku ta kalojnë mbrëmjen e vigjiljes me familjarët dhe të dashurit e tyre.Mos harxhoni kohën tuaj sepse Hotel Castle Park është dhurata për të dashurit tuaj këtë fund vit.Imagjinoni familjen tuaj në një kështjellë në mes të pyllit ku përballë ka malin madhështor të Tomorit që në këtë periudhë është plot borë. Brenda ju pret një ambient festiv me oxhakun e zjarrtë ,pemën e vitit të ri plot drita,shandanët që shkëlqejnë nga qirinjtë tingujt e muzikës live dhe një tavolinë e pasur si për mbretër.Darka festive, akomodimi në dhoma matrimonial ose familjare,mëngjesi i gjyshes me petulla dhe pekmez,shampanjë në momentin e ndërimit të viteve dhe një staf fantastik në dispozicionin tuaj vjen për ju vetëmpër 11 000 lekë/person.Fëmijët deri ne 4 vjec jane falas dhe femijët deri në 12 vjec do të paguajnë vetëm 5000 lekë!MENU (me bazë mishi)1. Antipasta• Kulaç & bukë shtëpie me fara,arra dhe perime• Gjalpë dhe gjizë nga mali i Tomorrit• Djathra të zonës më reçel fiku• Ullinj me spec të kuq dhe rozmarinë• Sallatë pylli dhe shege• Sallate dimri me brokoli• Zarzavate të furrës ylber2. Pjatë e parëNjë shijim i rafinuar i pjatave tradicionale si vijon• Byrek shtëpie me lakra të egra• Involtini me patellxhan dhe vish vici• Kungulleshka me oriz• Copëza biftek Berati me arra3. Pjatë e dytë• Kaposh Deti me pershesh me arra• Kofshë qingji me erëza• Qofte shtëpie te furrës4.Pije tradicionale• Verë të kantinave të Beratit,raki thane dhe rrushi• Pije freskuese,rehani rrushi• Shampanjë• Ujë me fruta e indërsha5.Ëmbelsira• Bakllava të trollur në shtëpi• Ëmbëlsirë të ftohtë shtëpie• Tortë e gjyshes me mollëNë se jeni të apasionuar rreth natyrër dhe aktiviteteve në natyrë ju sygjerojmë vizitë në malin e shenjtë të Tomorit.

Leave a Comment

× How can I help you?