Mbrëmja e Vitit të Ri në Berat, Castle Park

Viti i ri po afron !Të gjithë jemi duke u përgatitur dhe duam të gjemë vendin perfekt për  natën e ndërimit të viteve.Stafi i Hotel Castle Park po bëhet gati  për t’jua bërë sa më të magjishme këtë natë.Kemi përgatitur një menu të pasur me produktet dhe recetat me të mira Beratase.Muzikë qytetare beratase dhe shqiptare nga instrumentistët të cilët do të performojnë live për ju.Mbrëmja festive fillon në orën 19.00 dhe vazhdon deri ne oren 2 të dates 1 Janar 2022.

Pas ores 12.00 festa do të vazhdojë me  muzike të përzgjedhur nga DJ ynë.Ambienti  i restorantit tonë është fantastik me oxhakun ,qirinjtë dhe dritat  shumëngjyrëshe

MENU (me bazë mishi)
1. Antipasta
• Kulaç & kulaçka me mocarela
• Gjalpë dhe gjizë nga mali i Tomorrit
• Djathra të zonës më reçel fiku
• Ullinj me spec të kuq dhe rozmarinë
• Sallatë pylli dhe shege
• Sallate dimri me brokoli
• Zarzavate të furrës ylber

2. Pjatë e parë
Një shijim i rafinuar i pjatave tradicionale si vijon
• Byrek shtëpie me lakra të egra
• Involtini me patellxhan dhe vish vici
• Kungulleshka me oriz
• Copëza biftek Berati me arra

3. Pjatë e dytë
• Kaposh Deti me pershesh me arra
• Kofshë qingji me erëza
• Qofte shtëpie te furrës

4.Pije tradicionale
• Verë të kantinave të Beratit,raki thane dhe rrushi
• Pije freskuese,rehani rrushi
• Shampanjë
• Ujë me fruta e indërsha

5.Ëmbelsira
• Bakllava të trollur në shtëpi
• Ëmbëlsirë të ftohtë shtëpie
• Tortë e gjyshes me mollë

Mbremja festive vjen per ju me çdo gjë të perfshirë vetëm për 5000 lekë për person.

Leave a Comment

× How can I help you?