Snow Shoeing në malin e Tomorit,Berat-Hotel Castle Park

Snow Shoeing in Tomori Mount,Castle Park hotel,Berat
Alma Spathara ,Snow Shoeing në Tomor

Baba Tomori mbushur me borë të jep kënaqësinë ta shijosh krejt ndryshe këtë mal shpirtëror!

  • Hotel Castle Park,Berat dhe Albania Rafting Group organizojnë një udhëtim fantastik në Tomor me fuoristrada,raketat e snow shoeing dhe dreken piknik.Dimri është periudha më e bukur për ta vizituar nëpërmjet sportit të snowshoeing(ecje në dëborë me ndihmën e raketave të borës).

Do të përjetoni peizazhe spektakolare, magji, qetësi, rigjenerim dhe bekim të perëndive, duke shikuar kullotat e bukura alpine, majat e thepisura shkëmbore dhe burimet e ujit të pastër Kristal

Ky udhëtim është i përshtatshëm për gjithë familjen pasi fëmijët dhe adoleshentët e dashurojnë borën.

Programi:

• Mëngjesi dhe nisja e hershëm ,ora 8 .00 nga Berati Hotel Castle Park

• Udhëtim me makina 4×4 në Teqenë e Bekashinjëve (rreth 2 orë) dhe përgatitja për ecje në dëborë. Përvoja e snowshoeing do të zgjasë rreth 3 orë.

• Pas ecjes në dëborë(Snowshoing) do të shijojmë një drekë me gatime tradicionale në Perlën e Tomorit dhe kthimi për në Berat.

Pikat Kryesore të programit:

• -Snowshoeing në malin Tomor

• -Udhëtim me makina 4×4(Offroad)

• -Vizita në Teqene e Bektashinjëve

• -Shijimi i ushqimit lokal

https://www.albrafting.org/tour/snowshoeing-tomori-mount-accommodation-dinner-castle-park-hotel-restaurant

Udhëzime

Gjërat që duhet të sillni me vete:

Çantë shpine e rekomandueshme rezistente ndaj lagështirës.

Këpucë të përshtatshme për ecje të papërshkueshëm nga uji.

Veshje për dëborë (dorashka,shall)dhe veshje shtesë sepse moti nuk është i njëjtë.

Shmangni veshjet prej pambuku (mban lagështi afër lëkurës tuaj) .

Mos harroni çorape të ngrohta dhe një xhaketë të ngrohtë të papërshkueshëm nga uji dhe pantallona hiking.

Kremra e diellit dhe syzet e diellit;

Mirë është të mbani të gjitha rrobat tuaja dhe sendet personale në çantën e shpinës, të cilat mund të transportohen lehtësisht në makina 4×4.

Hotel Castle Park Berat hiking

Ky program ditor kushton 50 eur/pers dhe përfshin:

• Guida profesionale

• Transporti me fuoristrada 4×4 (rreth 4 orë vajtje-ardhje)

• Pajisjet e ndihmës së shpejtë

• Snowshoeing

• Skopinjtë e trekking me shporta dëbore

• Drita koke

• Shishe uji

• Drekë lokale me produkte të zonës

Opsionale

Në se dëshironi edhe akomodimin nje natë para ose pas udhëtimit ,darkën në Castle Park dhe party kostoja dhe mëngjesin kostoja eshte është 50 euro/person përfshirë mëngjesin.

Kontaktoni :+355672006623

Leave a Comment

× How can I help you?