Events & Activities

Cooking class with collected Asparagus from the hills, Wine tasting, visit an old house of Mangalem

An authentic Berat experience,2 days tour
-Cooking class with collected Asparagus from the hills,Wine tasting,visit a old house of Mangalem

Asparagus, old homes and wine

Read More

Yoga Retreat

Have you ever thought about taking some time off? Berat Yoga Retreat once again offers you the opportunity to transform, to heal and to encounter. We aim to build an intercultural bridge between international and local participants. Therefore, the retreat is held in English, German and Albanian. We believe that through Yoga we deeply connect

Read More

Mbrëmja e Vitit të Ri në Berat, Castle Park

Viti i ri po afron !Të gjithë jemi duke u përgatitur dhe duam të gjemë vendin perfekt për natën e ndërimit të viteve.Stafi i Hotel Castle Park po bëhet gati për t’jua bërë sa më të magjishme këtë natë.Kemi përgatitur një menu të pasur me produktet dhe recetat me të mira Beratase. Muzikë qytetare beratase dhe shqiptare nga instrumentistët të cilët do të performojnë live për ju .Pas ores 12.00 festa do të vazhdojë me muzike të përzgjedhur nga DJ ynë.Ambienti i restorantit tonë është fantastik me oxhakun ,qirinjtë dhe dritat shumëngjyrëshe Dhomat tona të hotelit janë të ngrohta, të areduara bukur dhe të rehatshme.Mëngjesi është kaq i shijshëm sa nuk do ti rezistoni dot edhe pas darkës së bollshme. Darka festive, akomodimi në dhoma matrimonial ose familjare,mëngjesi i gjyshes me petulla dhe pekmez,shampanjë në momentin e ndërimit të viteve dhe një staf fantastik në dispozicionin tuaj vjen për ju vetëm për 11 000 lekë/person. Fëmijët deri ne 4 vjec jane falas dhe femijët deri në 12 vjec do të paguajnë vetëm 5000 lekë! MENU (me bazë mishi) 1. Antipasta • Kulaç & kulaçka me mocarela • Gjalpë dhe gjizë nga mali i Tomorrit • Djathra të zonës më reçel fiku • Ullinj me spec të kuq dhe rozmarinë • Sallatë pylli dhe shege • Sallate dimri me brokoli • Zarzavate të furrës ylber 2. Pjatë e parë Një shijim i rafinuar i pjatave tradicionale si vijon • Byrek shtëpie me lakra të egra • Involtini me patellxhan dhe vish vici • Kungulleshka me oriz • Copëza biftek Berati me arra 3. Pjatë e dytë • Kaposh Deti me pershesh me arra • Kofshë qingji me erëza • Qofte shtëpie te furrës 4.Pije tradicionale • Verë të kantinave të Beratit,raki thane dhe rrushi • Pije freskuese,rehani rrushi • Shampanjë • Ujë me fruta e indërsha 5.Ëmbelsira • Bakllava të trollur në shtëpi • Ëmbëlsirë të ftohtë shtëpie • Tortë e gjyshes me mollë
Read More

Festoni Vitin e Ri në Berat

Viti i ri po afron dhe të gjithë janë duke menduar se ku ta kalojnë mbrëmjen e vigjiljes me familjarët dhe të dashurit e tyre. Mos harxhoni kohën tuaj sepse Hotel Castle Park është dhurata për të dashurit tuaj këtë fund vit. Imagjinoni familjen tuaj në një kështjellë në mes të pyllit ku përballë ka malin madhështor të Tomorit që në këtë periudhë është plot borë. Brenda ju pret një ambient festiv me oxhakun e zjarrtë ,pemën e vitit të ri plot drita,shandanët që shkëlqejnë nga qirinjtë tingujt e muzikës live dhe një tavolinë e pasur si për mbretër. Darka festive, akomodimi në dhoma matrimonial ose familjare,mëngjesi i gjyshes me petulla dhe pekmez,shampanjë në momentin e ndërimit të viteve dhe një staf fantastik në dispozicionin tuaj vjen për ju vetëm për 11 000 lekë/person. Fëmijët deri ne 4 vjec jane falas dhe femijët deri në 12 vjec do të paguajnë vetëm 5000 lekë! MENU (me bazë mishi) 1. Antipasta • Kulaç & bukë shtëpie me fara,arra dhe perime • Gjalpë dhe gjizë nga mali i Tomorrit • Djathra të zonës më reçel fiku • Ullinj me spec të kuq dhe rozmarinë • Sallatë pylli dhe shege • Sallate dimri me brokoli • Zarzavate të furrës ylber 2. Pjatë e parë Një shijim i rafinuar i pjatave tradicionale si vijon • Byrek shtëpie me lakra të egra • Involtini me patellxhan dhe vish vici • Kungulleshka me oriz • Copëza biftek Berati me arra 3. Pjatë e dytë • Kaposh Deti me pershesh me arra • Kofshë qingji me erëza • Qofte shtëpie te furrës 4.Pije tradicionale • Verë të kantinave të Beratit,raki thane dhe rrushi • Pije freskuese,rehani rrushi • Shampanjë • Ujë me fruta e indërsha 5.Ëmbelsira • Bakllava të trollur në shtëpi • Ëmbëlsirë të ftohtë shtëpie • Tortë e gjyshes me mollë Në se jeni të apasionuar rreth natyrër dhe aktiviteteve në natyrë ju sygjerojmë vizitë në malin e shenjtë të Tomorit. Këtu gjeni programin:https://www.albrafting.org/tour/mules-caravan-road-mountain-tomor-top-10-albania-tours Contact US: +BUSINESS EMAIL ► castlepark_2003@yahoo.it
Read More

Restaurant in Berat, Castle Park is the Best one in Berat

One of the best Restaurant in Berat is Castle Park. Full of charm Hotel Restaurant Castle Park is located 1,5 km from the center of Berat city, between a forest full of secrecy and virgin nature overlooking the giant Tomorri holy mountain and Berat with a history of 2400 years.
Read More

All Rooms Now Equipped With High Speed Wifi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque sollicitudin facilisis consequat. Sed in est sed dui maximus tempor. Donec ullamcorper volutpat dolor ac posuere. Vivamus commodo lacus ac ornare tincidunt. Vivamus in lectus orci.
Read More

SUNRISE ON THE GORICA RUINS – BERAT TOURS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Quisque sollicitudin facilisis consequat. Sed in est sed dui maximus tempor. Donec ullamcorper volutpat dolor ac posuere. Vivamus commodo lacus ac ornare tincidunt. Vivamus in lectus orci.
Read More
× How can I help you?